Stomatolog Toruń

Stomatolog Toruń Chirurgia szczękowa to dziedzina medycyny, łączącej ze sobą cząstki medycyny ogólnej, chirurgii plastycznej i stomatologicznej. Zajmuje się leczeniem chorób jamy ustnej w tym zębów, szczęki, tkanek miękkich oraz twarzoczaszki.

Na oddział chirurgii szczękowej przyjmują zawiłe przypadki, takie jak uszkodzenia lub odkształcenie jamy ustnej. Dotyczy to też leczenia długotrwałych stanów zapalnych oraz wyrywania zębów, redukcji wad zgryzu, czy umieszczania implantów.

Chirurg szczękowo-twarzowy, to nie jest lekarz dentysta. Mają podobny zakres działania, ale to dwie odrębne dziedziny zabiegowe. Dział stomatologiczny zajmuje się leczeniem wyłącznie w obrębie jamy ustnej. Natomiast chirurgia szczękowa zawiera w sobie leczenie w zakresie twarzowej części czaszki, a zatem jest szerszym pojęciem.

Lekarz endodonta, jaki przeprowadza leczenie kanałowe, wykorzystuje mikroskop, dzięki któremu zabieg jest w pełni precyzyjny. Dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatolog endodonta może drobiazgowo zobaczyć zniszczoną przez bakterie zębową miazgę oraz zdecydować, jak dużą część zęba trzeba oczyścić.

W przypadku, gdy sytuacja jest poważna, warto zastanowieniu się nad zgłoszeniem do leczenia kanałowego. Inaczej ostatnim rozwiązaniem będzie całkowita ekstrakcja zęba. Pustkę po usuniętym zębie należy niezwłocznie uzupełnić, żeby uniknąć kolejnych dolegliwości jamy ustnej. To niestety oznacza nowe koszty – przez potrzebę wykonania protezy lub wszczepienia implantu.

Zapraszamy do gabinetów w Toruniu
Gabinet Stomatologiczny Toruń Rubinkowo
ul Heleny Piskorskiej 15
87-100 Toruń

Gabinet Stomatologiczny Toruń Centrum
ul Szosa Chełmińska 16
87-100 Toruń

Szczegóły strony https://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/chirurgia-stomatologiczna/:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę https://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/chirurgia-stomatologiczna/:

Stomatolog Toruń

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny googlebot 1

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii: